Live/ Partizani e pëson që në minutat e para, Guri kalon Kukësin në avantazh

414
Po luhet në “Zeqir Ymeri” ndeshja më e rëndësishme e javës së 11 mes Kukësit dhe Partizanit. Kampionët në fuqi do kërkojnë vetëm fitoren për të përfituar nga ndalesa e Skënderbeut dhe për t’u afruar sa më shumë me kreun. Nga an tjetër çdo rezultat tjetër përveç fitores për Partizanin do të konsiderohet dështim pasi të kuqtë vijnë pas 3 humbjesh radhazi.
Komenti minutë pas minute
9′ Protesta të mëdha të trajnerit Starova. Arbitri e përjashton dhe e detyron të largohet nga pankina.
8′ Guri ekzekuton penalltinë në mënyrë të saktë dhe kalon Kukësin në avantazh.
7′ Atanda ndalon në mënyrë të parregullt Kalenë dhe gjyqtari akordon penallti.
3′ Atanda tenton me një goditje me kokë brenda zonës, por topi shkon jashtë.
1′ Fillon ndeshja. Partizani luan topin e parë.
LIVE | KUKËSI – PARTIZANI 1-0
Guri 8′ (11-m)

Kukësi: Frashëri, Idrizi, Shameti, Alla, Rrumbullaku, Ethemi, Kërkotiç, Musolli, Imami, Kale, Guri
Trajner: Mlladen Milinkoviç
Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Malota, Atanda, Kalari, Adorjan, Vila, Trashi, Kotobelli, Progni, Bardhi
Trajner: Sulejman Starova
Gjyqtar: Andi Koçi