Sot në “Astana Arena” të Kazakistanit u luajt sfida e parë e “Ligës së Kombeve” mes vendasve dhe Gjeorgjisë.

Ishte skuadra mike e trajneri Veis, ajo që arriti të triumfonte me rezultatin 0-2 falë golave të shënuar në minutat e 69-të dhe 74-t.

Kujtojmë që Kazakistani dhe Gjeorgjia bëjnë pjesë në Grupin 1 të Ligës D së bashku me Letoninë dhe Andorrën.