Ndalohet serbi me dron në Qafë Thanë, do ta ngrinte në Elbasan

302
Një shtetas serb është ndaluar sot në pikën kufitare të Qafë Thanës. Personi është ndaluar rreth orës 17.00. Gjatë një kontrolli ai është gjetur në zotërim të një droni dhe më pas është marrë në pyetje nga policia.
Dyshohet se serbi kishte për qëllim ta ngrinte dronin në “Elbasan Arena”, më 8 tetor gjatë ndeshjes Shqipëri-Serbi, në shenjë hakrmarrjeje për atë që ndodhi në Beograd rreth një vit më parë.