Ballina Etiketimet Andi bushati

Etiketim: andi bushati

Andi Bushati: Ramizmi si debilizim i shoqërisë

Kasaphana elektorale që organizoi rilindja në 25 prill po fillon të prodhojë efekte shumë më shqetësuese sesa rrëmbimi i pushtetit për një mandat katër...

Beteja me koronavirusin, testimi i gënjeshtrës shtetërore

Nga Andi Bushati Që në fillimet e betejës me koronavirusin, kur rreziku për sejcilin prej nesh dukej ende i largët, nga autoritetet politike dhe mjeksore...

Gazetari nga Shqipëria Andi Bushati i bën thirrje Vetëvendosjes për rebelim...

Gazetari Andi Bushati u ka bërë thirrje përkrahësve të Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë që të revoltohen pas mocionit të votëbesimit që shkarkoi me 82...

Ata që votuan me maska, nuk rrëzuan Albinin, pështynë mbi zgjedhësit

Nga Andi Bushati Fitorja e mocionit të sotëm ishte shumë më tepër se tentativa e thjeshtë për të rrëzuar qeverinë e Albin Kurtit. Ajo ishte...

Maska skadoi, tani duhet të sillemi si shtet i varfër

Nga Andi Bushati Nëse apeli i Edi Ramës për armëpushim do të kishte qenë i sinqertë, ai do të përbënte thirrjen e duhur për këtë...

Tubimi tregoi se regjimet sfidohen në rrugë dhe jo në tryeza....

Nga Andi Bushati Bilanci Ilir Metës në këtë 2 mars nuk mund të matet me numra. Sfida e cila iu bë përpara kësaj të hëne,...

Andi Bushati i del në krah Ilir Metës: Duhet të merremi...

Ditën e sotme në emisionin Top Talk u fol për zhvillimet e fundit politike që po ndodhin në vendin tonë. Prej ditësh tashmë presidenti...

Andi Bushati: Reforma në drejtësi, ‘gërmadhë’ qe na e shesin si...

Nga Andi Bushati – Konflikti i fundit mes presidentit dhe mazhorancës, përpos fakteve të pakundërshtueshme të kapjes së shtetit, po nxjerr në pah edhe...

Bushati: Ku fshihet hileja e 1.15 miliardë eurove

Nga Andi Bushati Që kur ka përfunduar Konferenca e Donatorëve në Bruksel, që e joshi Shqipërinë me mirazhin e 1.15 miliardë eurove, një tabor mbështetësish...

Bushati-Metës: Duket sikur keni luftë me Dvoranin, jo me regjimin

Gjatë emisionit “Open” analisti Andi Bushati u përfshi në një debat me presidentin Ilir Meta teksa po flisnin për kapjen e Gjykatës Kushtetuese. “Jam dakord...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS