Ballina Etiketimet Anastas Angjeli

Etiketim: Anastas Angjeli

Drejt “kapitalizmit dixhital”?

Akademik, prof. Anastas Angjeli Ndërsa diskurset për alternativat e kapitalizmit të sotëm,para dhe sidomos tani,pas pandemisë së COVID-19,janë present gjithnjë e me shumë.Një vëmendje të...

Prof.Anastas Angjeli: Shtohen masat dhe fondet financiare mbështëtese për frenimin e...

Akademik,prof.Anastas Angjeli (Reflektojnë FMN dhe B.Boterore) Në frymën e një kordinimi dhe rakordimi, dje Ministrat e Financave, Guvernatoret e Bankave Qendrore nga Grupi i 20 ekonomive...

Akademik Anastas Angjeli: Koronavirusi, nisja e krizës ekonomike globale dhe përballja...

(Vështirë se do të  ketë individ, sektor të ekonomisë, të sistemit financiar dhe bankar, shoqëror që nuk do të preken.) Nga Akademik  Anastas Angjeli “Nëse ekonomistët...

PS nuk merret me akademikët, Bushati: Jemi këtu për të luftuar...

Ditën e sotme është zhvilluar një debat mes deputetëve socialistë, gjatë diskutimeve për ligjin e pasurive të sekuestruara. Deputeti i PS-së, Ervin Bushati i ardhur...

Anastas Angjeli: Ridimensionimi i politikës fiskale – për një zhvillim të...

Nga Akademik, Prof. Dr. Anastas Angjeli Tridhjetë vjet më parë na u desh të hidhnim themelet e një sistemi të ri ekonomik, atij të ekonomisë...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS