Zyrtare/ Noel Demollari është përforcimi i rradhës për Erzenin!

261
Mesfushori 19-vjeçar ka gjetur akordin me drejtuesit e klubit shijakas dhe ka firmosur për një vit kontratën që e bën pjesë të ekipit të Erzenit në vazhdim.
Në vitin 2012 gjatë një turneu nga “Milan Junior” djaloshi kryeqytetas përzgjidhet si një nga pesë lojtarët më të mirë nga 150 djem pjesëmarrës dhe fiton të drejtën të stërvitet në Itali nga teknikët e akademisë së Milanit, ku nga ana e tyre bëhej fjalë për një djalosh të talentuar, plot dëshirë dhe grintë për të ecur përpara në karrierën e tij sportive.
Djaloshi kryeqytetas vjen nga radhët e ekipit të “Internacional” dhe shihet si një përforcim i rëndësishëm në repartin e mesfushës për mesfushën shijakase !
Sigal