Zyrtare/ Giuseppe Rossi rikthehet të luaj futboll, firmos me…

186
Sigal

Tani është zyrtare: pasi i ka bindur të gjithë me performancën në stërvitje, Giuseppe Rossi është bërë tashmë  lojtari më i ri i Spalit.

Italiani rikthehet të luajë pas 11 muajsh, pasi përfundoi eksperiencën me Salt Lake janarin e kaluar.

Njoftimi për shtyp i Spal:

Me një postim të shkurtër, Spal njoftoi ardhjen e Giuseppe Rossi: “Mirësevjen Pepito”, shkruan klubi.

Në faqen e internetit thuhet: “SPAL njofton se ka nënshkruar kontratë deri më 30 qershor 2022 me sulmuesin Giuseppe Rossi”.

Rossi në të kaluarën ka luajtur për skuadra si Fiorentina, Villarreal, Genoa dhe Manchester United.

Image