Zidane telefonon Ronaldon: Mos u largo, Real Madrid ka nevojë për ty

272
Zërat se Cristiano Ronaldos mund të largohet nga Real Madrid është lajmi kryesor në mediat botërore këto ditë. Portugezi po akuzohet për evazion fiskal dhe kjo e ka zemëruar atë, duke menduar që më mirë të largohet nga ky shtet.
Sigurisht që për këtë situatë nuk mund të qendroj indiferent tekniku i “los blancos”, Zinedine Zidane, shkruan MARCA.

Sipas të përditshmes spanjolle AS, Zidane ka telefonuar Ronaldon dhe i ka thënë se nuk dëshiron që ai të largohet, pasi bën pjesë në planet e tij për të ardhmen.

“Cristiano, unë nuk dëshiroj që t’i të largohesh. Je lojtari kryesor në projektin fitues të Real Madridit”, besohet t’i ketë thënë Zidane.