Zemëroi tifozët, Conte dënon futbollistin francez

102
Sigal

Mesfushori i Tottenhamit, Tanguy Ndombele po stërvitet i vetëm pasi u nda nga detyrat e ekipit të parë, sipas “Football London”.

Ndombele nuk ishte pjesë e skuadrës së Spurs që u përball me Chelsean në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Carabao Cup të mërkurën mbrëma.

Mungesa e francezit vjen pasi ai i irritoi tifozët pasi doli ngadalë nga fusha të dielën, kur skuadra e tij humbi 1-0 kundër skuadrës së ligës së parë, Morecambe në ndeshjen e raundit të tretë të FA Cup.

Ndombele u pa duke u ngadalësuar më tej kur u zëvendësua, teksa tifozët brohoritën mesfushorin.

Pasi u largua nga fusha, ai doli në tunel përpara se të futej në pankinë për fazat e fundit të ndeshjes.

Është zbuluar se 25-vjeçari ka qenë i detyruar të stërvitet vetëm dhe larg shokëve të skuadrës. Ai i është bashkuar pjesës tjetër të skuadrës.

Vendimi kuptohet se është marrë nga trajneri, Conte dhe klubi, me lojtarin që tani pritet të largohet.

Pas mungesës së tij të mërkurën, Conte tha: “Ishte një vendim teknik, por përpara se të merrja vendimin, nuk e marr vendimin nëse nuk konsultohem me klubin. Aty është linja e klubit dhe unë duhet të ndjek linjën e klubit.’