VIDEO/ Festival me 7 gola në Laç! Guindo shënon vetë 1 herë, në fund feston… Partizani

72
Sigal

Partizani e ka mbyllur sezonin me fitore, teksa mposhti Laçin me rezultatin 3-4, në sfidën ku u regjistrua festival golash. Objektivi i vetëm i kurbinasve në këtë duel ishte… Guindo, i cili luftonte me Seferin për “Këpucën e Artë”. Sulmuesi nga Mali u duk i përgjumur në këtë duel, teksa arriti të realizonte vetëm 1 herë.

Zylfiu ishte ai që hapi serinë e golave në këtë përballje në minutën e 9-të, teksa Guindo dhe Qato realizuan për Laçin. Ndërkohë që te Partizani shënoi Stenio Zhunior, Murataj, Rrapaj dhe Kote. Vlen të theksohet fakti se të dy golat e fundit u shënuan në shtesë.

FT: LAÇI-PARTIZANI 3-4

Zylfiu 9′, Gundo 71′, Qato 90+1  / Stenio Zhunior 32′ , Murataj 44′ , Rrapaj 60′ , Kote 90+4′