Veterani i Barcelonës bën gjestin e veçantë, gati të luajë falas për klubin

58
Sigal

Mbrojtësi veteran dhe një nga kapitenët e Barcelonës, Zherard Pike, ka vendosur të sakrifikojë gjithçka për të ndihmuar Barcelonën në këtë situatë delikate me “Fair Play” Financiar.

Siç ka bërë me dije gazeta spanjolle “AS”, mbrojtësi ka pranuar të luajë falas për klubin, mjafton t’i vijë në ndihmë.

Sipas gazetës spanjolle në fjalë, vetë klubi e ka refuzuar propozimin e mbrojtësit, por paga e tij e re do të jetë në varësi të nevojave të klubit për të regjistruar lojtarët e rinj.