Ukraina “shtang” Holandën shënon 2 gola për 4 minuta dhe vendos barazpeshën (VIDEO)

60
Sigal

E papritura ka nodhur në sfidën e mbrëmjes së sotme mes Holandës dhe Ukrainës, ku të besuar e Shevçenkos kanë shokuar “tulipanët”. Fillimit Jarmolenko me nje super goditje nga distanca në minutën e 75′ dhe më pas Jaremçuk vendosi barazpeshë në 2-2.