U plagos dhe u bllokua në dëborë, shikoni si i shpëtohet jeta skiatorit (VIDEO)

23
Sigal

Një helikopter i policisë franceze udhëtoi gjatë një mali me lartësi 7,000 metra, në përpjekje për të shpëtuar një skiator të plagosur.

Një fluturim dhe rrugëtim i pabesueshëm edhe për vetë pilotin i cili kreu një mision tepër të vështirë. Nuk dihet ende sesi është gjendja e skiatorit por policia franceze bëri të mundur arritjen në kohë që ta shpëtonte në mes të dëborës.