U hodh nga 35 metra lartësi, publikohet video e vd*kjes tragjike të futbollistit 31-vjeçar

86
Sigal

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Spanjë, ku futbollisti holandez, Murad Lamrabat, i cili gjatë një pushimi veror me familjen, humbi jetën.

Futbollisti vendosi të hidhej nga shkëmbinjtë, që kishin një lartësi deri në 35 metra, gjë që rezultoi fatale për të.

Në një video të regjistruar nga bashkëshortja e tij, dëgjohet klithma e tij e fortë. Lamrabat u përplas me shkëmbinjtë e mprehtë që ndodheshin nën ujë dhe për shkak të plagëve të marra, nuk arriti t’i mbijetonte luftës për jetën.