Sigal

Duket se në Premier Ligë çmimi për lojtarin më të mirë të muajit është kthyer në një sfidë brenda ekipit. Dhe pas muajve të tëra dominim nga Muhamed Salah tani është radha e senagalezi Sadio Mane ai që e fiton këtë çmim për muajin gusht.

Më parë ky çmim u fitua për 4 muaj rresht nga Muhamed Salah ndërsa në fund të sezonit fitoi dhe çmimin lojtari më i mirë i viti me 43 gola dhe 14 asiste. Mane në këtë fillim sezoni ka shënuar 4 gola në 4 ndeshje me një mesatare 1 gol në 90 minuta.