“Tani është tunduar nga oferta të tjera”, Laporta konfirmon largimin e Dembele nga Barcelona

151
Sigal

Ousmane Dembele? Ne kemi bërë një ofertë për një marrëveshje të re dhe presim përgjigjen e tij javën e ardhshme”, tha Laporta për CatRadio.

“Ai dëshironte të qëndronte këtu te Barça, por tani është i tunduar nga opsione të tjera, më tërheqëse”, shtoi presidenti i Barçës.

Dembele nuk ka gjasa të nënshkruajë një kontratë të re me katalanasit. Francezi thuhet se është në kontakt me Bayern Munich për një lëvizje të mundshme gjatë verës.

Këtë sezon, 25-vjeçari ka shënuar 2 gola dhe ka dhënë 13 asistime.