Talentit 11-vjeçar shqiptar i bëhet ftesë nga Real Madrid

408
Edhe pse vëtm 11-vjeç, futbollisti në moshë të re me etni shqiptare, Endri Çelaj ka rënë në sy të teknikëve dhe i është bërë ftesë nga një prej klubeve më të rëndësishëm të futbollit evropian dhe botëror, Real Madrid. Endri Çelaj kishte shkuar në një Summer School në Spanjë së bashku me bashkëmoshatarë dhe se aty ka rënë në sy talenti i tij, shkruan BW. Ai është përzgjedhur si i vetmi shqiptar për të vijuar të stërvitet me moshat e vogla në klubin elitë të Realit të Madridit.
Sigal