Superkupa e Spanjës / Barcelona-Real Marid, Xavi dhe Ancelotti rreshtojnë titullarët

78
Sigal

Sonte do të zhvillohet super përballja mes Barcelonës dhe Real Madridit në kuadër të gjysmëfinales së Superkupës së Spanjës.

Dy klubet e mëdha spanjolle kërkojnë vetëm fitore që të kualifikohen në finale,

Te dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare.

Barcelona: Ter Stegen; Alves, Araujo, Pique, Alba; Busquets, F.De Jong, Gavi; Torres, L.De Jong, Dembele

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Nacho, Mendy; Casemiro, Kroos, Modric; Vinicius, Benzema, Asensio.