Sigal

Liverpool  ka arritur një fitore spektakolare mbrëmjen e djeshme kundër PSG-së së milionave duke e mundur me rezultatin 3-2. Goli i fitores u shënua në fund të takimit nga sulmuesi i “The Reds”, Firminho.

Humbja në fund pasi rezultati ishte barazuar nga skuadra e PSG nga 2-0 në 2-2 ka mërzitur edhe trajnerin e ekipt francez Thomas Tuchel. Në një moment ai ndërpreu konferencën pas takimit, duke treguar telefonin nga gazetarët. “Po më thërret mamaja”, tha Tuchel dhe u largua.