Skuadra e Interit jashtë Ligës së Kampionëve, mund të shitet një lojtar i çmuar

527
Kur kanë ngelur edhe 3 ndeshje nga përfundimi i Seria A, Inter është 4 pikë larg zonës që të çon në Ligën e Kampionëve. Lazio ose Roma duhet të bëjnë 2 gabime dhe Inter ti fitojë të gjithë ndeshjet e saj, në mënyrë që të shpresoj për një vend.
Kjo duket utopi për momentin. Në kampin zikaltër tensionet janë ende të larta pas asaj humbje me Juventus. Sipas asaj që raporton “Gazzetta dello Sport” , pa Ligën e Kampionëve, Inter do të jetë i detyruar të rregullojë bilancet. Për këtë i duhet të shesë lojtarë të çmuar.
Sigal