S’ka derbi shqiptarësh, Gattuso ul sërish në stol Hysajn

82

Seria A pas pak minutash rezervon një duel shumë të bukur mes Atalantës. Për fatin e keq nuk do të kemi një derbi shqiptarësh, pasi Gattuso nuk ka preferuar që ta hedhë në fushë nga minuta e parë Hysajn. Në krahun tjetër Gjimshiti si gjithmonë do ta nisë ndeshjen nga minuta e parë, duke formuar mbrojtjen me Caldarën dhe Toloin. Të dyja skuadrat luajnë futboll sulmues, ndaj dhe spektakli në Bergamo duket i garantuar.