Serena Williams kualifikohet ne 1/8 e finaleve në Cincinnati

281
N.1 boteror, Serena Williams, eshte kualifikuar per 1/8 e finaleve te turneut WTA ne Cincinnati, pasi mundi bullgaren Tsvetana Pironkova 7-5, 6-3.
Te enjten, amerikania do te ndeshet me italianen Karin Knapp, e 35-ta ne klasifikimin boteror, e cila fitoi ndaj ruses Daria Gavrilova (6-4, 6-1). Serena Williams humbi te shtunen ne gjysmefinalen e turneut ne Toronto nga zvicerania Belinda Bencic.Amerikania ka fituar ne Australi, ne Roland-Garros dhe Wimbledon kete vit.
Sigal