Serbia fiton Kampionatin Botëror në U20, këndojnë: “Oj Kosovë”

303
Rreth 50 mijë serbë kanë dalë në rrugët e Beogradit për të pritur ekipin U20, pas fitimit të Kampionatit Botëror në Zelandën e Re.
Të rinjtë serbë mundën në finale Brazilin javën e kaluar.
Përveç fishekzjarrëve dhe flamujve, tifozët kënduan dhe këngën “Oj Kosovë”.
Ekipi i të rinjve serb ia doli të fitojë kampionatin pa fituar asnjë ndeshje me eliminim direkt në kohë të rregullt.
Sigal