Salah më në fund shënon golin e tij të parë në Botëror

510
Sigal

Në “Volgograd Arena” po luhet sfida e vlefshme për vendin e tretë dhe të katërt të Grupit A të Botërorit mes Arabisë Saudite dhe Egjiptit.

Ylli i egjiptianëve, Mohamed Salah, shënon golin e tij të parë në Botëror. Në minutën e 22-të kalon egjiptianët në avantazh.