Ronaldo mbetet ‘trokë’, ‘Topi i Artë’ dhe makinat luksoze mbeten ‘ëndërr në sirtar’

134
Sigal

Emërimi i Ralf Rangnick në krye të Manchester United pritet të sjellë ndryshime brenda, por dhe jashtë fushe. Tekniku do të ndikojë dhe në mbërritjen e lojtarëve në stërvitje.

Sipas “Mirror”, ish-trajneri i Lajpcigut do të lejojë lojtarët që të vijnë në stërvitje jo me makina luksoze ose me ato marka që sponsorizojnë klubin. Këtë metodë ai e ka praktikuar dhe kur drejtonte gjermanët.

Megjithatë ndryshime qëndron se tani ai ka një super yll të futbollit botëror në ekip si Cristiano Ronaldo. Portugezi njihet për pasionin e tij për makinat e shtrenjta dhe ka një koleksion me vlerë rreth 20 milionë euro.

Të qenit i famshëm normalisht ka dhe benefitet e veta, por mbetet për tu parë nëse Rangnick do të bëjë ndonjë përjashtim

ImageImage