Ronaldo kthehet në lojtar stoli përballë Xhakës dhe Shaqirit! Publikohen formacionet zyrtare të Portugali-Zvicër

50
Sigal

Ndeshja mes Portugalisë dhe Zvicrës do të zbulojë sot emrin e skuadrës së fundit që siguron praninë në çerekfinalet e Botërorit 2022. Një ndeshje mes dy skuadrave europiane që pritet të jetë shumë e ekuilibruar.

Një sfidë e cila padyshim do të krijojë shumë polemika pasi trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, ka vendosur që të mos aktivizojë Cristiano Ronaldon nga minuta e parë. Përflitej se ikona portugeze ishte i padëshiruar nga shumë shokë të skuadrës dhe Fernando Santos ka zgjedhur ta lërë në stol për këtë sfidë. Vendin e Ronaldos në fushë e ka marrë Gonçalo Ramos, i cili luan përkrah Zhoao Feliks dhe Bruno Fernandes.

Ndërkohë, nuk mund të mungonin Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri në anën tjetër të fushës me të dy futbollistët që do të luajnë nga minuta e parë këtë duel shumë të rëndësishëm.

Ronaldo kthehet në lojtar stoli përballë Xhakës dhe