Roma-Inter/ Ja formacionet zyrtare

134
Sigal

Do të startojë në orën 21:45 supersfida mes Romës dhe Interit e vlefshme për javën e 34-t të Serisë A.

Interi vjen në këtë sfidë pas 2 triumfesh radhazi, ndërkohë që Roma ka siguruar 3 triumfe në 3 sfidat e fundit.

Për sa i përket formacioneve zyrtare, Lukaku nuk është preferuar nga minuta e parë nga trajneri Konte. Sulmuesi belg ndodhet në stol.

Formacionet zyrtare:

Roma (3-4-2-1): Pau Lopez; Mançini, Ibanez, Kolarov; Bruno Peres, Veretut, Diavara, Spinacola; Pelegrini, Mkhitarian; Xheko.
Inter (3-4-1-2): Handanovic; Shkrinjar, De Vrij, Bastoni; Kandreva, Galjardini, Barela, Jang; Brozovic; Lautaro, Sançez.