Reali zbulon merkaton, largojmë Iscon për…

400
Sigal

Objektivat e Realit të Madridit janë të qarta: Isco largohet vetëm në rast të transferimit të Eden Hazard në “Santiago Bernabeu” .

Fantazisti spanjoll luan në të njëjtin pozicion me yllin e Chelsea, i cili është prej kohësh një futbollist i pëlqyer nga Florentino Perez, sidomos pas largimit të Cristiano Ronaldos drejt Juventusit.

Për shërbimet e Iscos janë të interesuar skuadra si Manchester City dhe Juventus, ndërkohë që Hazard pëlqehet edhe nga gjigandët e Ligue 1, Paris Saint Germain.