Portugalia shënon një supergol ndaj Iranit, ja kush është autori

451
Sigal

Në “Mordovia Arena” të Saranskit po luhet sfida e tretë e Grupit B të Botërorit mes Iranit dhe Portugalisë.

Quarezma në minutën e 45-të, kur ekipet po bëheshin gati t’u drejtoheshin dhomave të zhveshjeve, realizon një gol mjaft të bukur, duke kaluar Portugalinë në avantazh.