Portugali-Zvicër, Ronaldo shënon nga goditja e dënimit

462
Sigal

Në “Estadio do Dragao” të Portos po luhet gjysmëfinalja e parë e Ligës së Kombeve mes Portugalisë dhe Zvicrës, shkruan Syri.net.

Në minutën e 25-të Cristiano Ronaldo fiton një goditje dënimi rreth 25 metra nga porta zvicerane. Gjuan vetë sulmuesi i Juventusit, duke e dërguar topin në rrjetë dhe 1-0 për Portugalinë.