Po mahnit me PSG-në, klubi francez fikson çmimin stratosferik të Kylian Mbappe

31
Sigal

Kilian Mbape, i cili po zhvillon një super sezon në rradhët e PSG-së, po bëhet gjithmonë e më shumë i kërkuar nga skuadrat e mëdha europiane.

Sipas asaj që raporton “Le Parisien”, PSG ka fiksuar çmimin e yllit francez që sipas kampionëve parizien ai vlerësohet 200 milionë euro, një shifër që në këto kohë të vështira të pandemisë globale të koronavirusit nuk mund të përballohet dot as nga skuadra si Real Madrid, Liverpul dhe Mançester Siti që janë pas tij