Përmbysje e jashtëzakonshme, Barça mposht Seviljan dhe kap finalen e Kupës së Mbretit (VIDEO)

221
Sigal

Barcelona kualifikohet për në finalen e Kupës së Mbretit pasi arriti të triumfonte ndaj Seviljas me rezultatin 3-0 në 120 minuta lojë me një përmbysje të jashtëzakonshme.

Ndeshja e parë kishte përfunduar 2-0 për Seviljan dhe Barcelona i mbylli me të njëjtat shifra edhe sfidën tjetër ku për blaugranat realizoi Dembele në minutën e 12′, më pas dyfishimin e realizoi Pike në frymën e fundit në të 90+4′ dhe triumfi erdhi nga Brejueith në shtesën 120 minutëshe, ku në të 95′ realizoi golin e kualifikimit për skuadrën e Barcelonës.

Katalanasit do të ndeshen në finale me fituesen e Atletik Bilbao-Levante e cila do të zhvillohet nesër si sfidë.

-Goli i Dembele 1-0 :

-Goli i Pique 2-0 :

-Goli i Brejthueith 3-0 :