Perez refuzon propozimin e Zidanes për të sjellë në ‘Bernabeu’…

192
Sigal

Trajneri Zinedine Zidane duket se ka hequr dorë nga dëshira e tij e madhe për të patur në skuadër, Paul Pogba. Francezi e preferonte shumë kampionin e botës dhe e kërkonte prej kohësh, por diçka e tillë nuk do të ndodhë.

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, nuk pranon të shpenzojë një shifër të majme për të sjellë në “Bernabeu” Pogban.

Kriza e COVID-19 ka bërë një gropë të madhe në arkat e çdo klubit, prandaj madrilenët nuk duan të shpenzojnë më shumë, duke e lënë në një plan të dytë edhe Pogba. Së shpejti pritet të rinisë edhe La liga, por ajo do të jetë pa tifozë, ç’ka ndikon edhe në uljen e mëtejshme të të ardhurave për klubet.