Sigal

Real Madrid dhe Juventus do te perballen nw një sfide ndryshe, kësaj herë dy nga lojtarët e tyre me të rëndësishëm, Luca Modric dhe Cristiano Ronaldo janë pretendentët kryesor për të qenë fitues i çmimit “Topi të Artë”që do të shpallet më 3 dhjetor. Të dy futbollisët kanë udhëtuar të njëjtën rrugë duke pushtuar Champions për herë të tretë radhazi.

Mesfushori i Real Madrid Modric ka luajtur padyshim në mënyrë të shkëlqyer në Kupën e Botës, duke e çuar Crozia në finale ndërkohë që CR7, nga 10 korrik e tutje ka luajtur 14 ndeshje zyrtare, ai shënoi 8 gola, me kusht 6 asistime dhe zvarritur Juventusin në krye të kampionatin dhe grupin e Ligës së Kampionëve me 13 fitore, 1 barazim dhe 1 humbje.

Nëse çmimi rrit performancën gjatë dymbëdhjetë muajve, në tre vitet e fundit Ylli portugez do të kishte përparësi të mëdha ndaj Modricin fenomenal.