Nuk ka më dyshime, ish-mesfushori i Francës merr drejtimin e Kosovës

140
Sigal

Tashmë nuk ka më dyshime për teknikun e ri të kombëtares kosovare të futbollit. Ai do të jetë ish-mesfushori i famshëm i “gjelave” të Francës, Alain Giresse.

Giresse zbriti këtë të martë në aeroportin e Prishtinës, ku u prit nga presidenti i FFK-së.

Prezantimi i tij do të bëhet ditën e nesërme në orën 13:00 dhe do të fillojë menjëherë përgatitjet për grumbullimet e ardhshme.