Nuk ka më dilema/ Ja si do të jetë Superiorja në sezonin e ardhshëm

74
Sigal

Egnatia do të jetë pjesë e Superiores edhe sezonin e ardhshëm, ndërsa ka fituar bindshëm me rezultatin 2-0 ndeshjen e “Play Off-it” ndaj Korabit, teksa dibranët për të gjashtin sezon radhazi do të vijojnë të militojnë në Kategorinë e Parë. Për rrogozhinasit ky do të jetë sezoni i tretë që do të jenë pjesë e elitës në futbollin shqiptar.

Me verdiktin e ndeshjes së sotme janë kompletuar edhe skuadrat që do të marrin pjesë në Superiore për sezonin 2022-2023. Kësisoj Skënderbeu dhe Dinamo që ranë nga kategoria do të zëvendësohen nga Bylisi dhe Erzeni.

EKIPET QË DO TË MARRIN PJESË NË SEZONIN 2022-2023 TË SUPERIORES: 

TIRANA

LAÇI

PARTIZANI

KUKËSI

VLLAZNIA

TEUTA

KASTRIOTI

EGNATIA

BYLIS

ERZENI