Në nder të 51 viktimave/ Dedikimi prekës i tifozëve të Teutës, ‘Prehuni në paqe’

238

Pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, ndeshja Teuta-Skënderbeu është ngjarja e parë që përpiqet të rikthejë në shinat e së përditshmes, një qytet të rrënuar nga dhimbja.

Tërmeti i 26 nëntorit, mori jetët e 51personave dhe qindra familje mbetën jashtë shtëpive të tyre, për shkak të dëmëve që pallatet pësuan nga shkundja e tokës prej 6.4 ballësh.

Në nder të viktimave, tifozët kanë shpalosur një pankartë gjigande me mesazhin prekës, gjatë ndeshjes së futbollit Teuta-Skënderbeu.