Morata: Me besim tek vetja, Barçën mund ta mposhtim

388
Sulmuesi i Juventusit, Alvaro Morata ka thënë se skuadra e tij mund të shënojë fitore në finalen ndaj Barcelonës, duke pasur besim në vetën e tyre.
Alvaro Morata është shprehur mjaft optimist për finale e madhe që skuadra e tij e zhvillon në Ligën e Kampionëve.
Ai ka thënë se duke pasur besim në vetën e tyre, ata mund të bëjnë një triumf historik. “Ne duhet të besojmë se mund ta bëjmë këtë gjë, dhe të japim gjithçka në fushë që të arrijmë fitoren”, ishin fjalët e Moratës në konferencë për shtyp.
Sigal