Moldavi-Shqipëri, Reja vjen me një surprizë të madhe në formacionin zyrtar

356
Sigal

Kombëtarja shqiptare do të zbresë sonte në mbëmje në fushë për të luajtur në transfertë ndaj Moldavisë. Trajneri Edoardo Reja ka vendosur për formacionin që do të hedhë në fushë nga minuta e parë, duke rezervuar edhe surpriza.

Ndryshe nga se pritej, nuk do të debutojë Kumbulla, por Lorenc Trashi, i cili do të luajë në të majjtë të mbrojtjes. Në mesfushë spikat lënia në stol e memushajt, ndërkohë që dyshja Manaj dhe Cikalleshi janë konfirmuar në majën e sulmit. Në portë i është besuar sërish portierit Strakosha.

Formacioni

Moldavia: Koshelev, Reabciuk, Mudrac, Posmac, Graur, Ionita, Perpelita, Suvorov, Anton, Sidorenko, Cebotaru.
Trajner: S. Altman

Shqipëria: Strakosha, Dermaku, Gjimshiti, Ismajli, Veseli, Trashi, Bare, Abrashi, Gjasula, Manaj, Çikalleshi.
Trajner: E. Reja