Mbyllet pa fitues derbi Liverpool – Manchester United, skuadra kampione sërish pa gol

231
Sigal

Ka përfunduar në barazim pa gola derbi i Anglisë, mes Liverpulit dhe Mançester Junajtid. Nga ky rezultat përfitojnë shumë “Djatjë e Kuq” të Solskjaerit, të cilët ruajnë kryesimin.

Ndërkohë nga ana tjetër, kampionët në fuqi të Liverpul, konfiromojnë momëntin jo të mirë që po kalojnë, pasi në 3 ndeshjët e fundit nuk e kanë çuar dot topin në rrjetë.

Pavarësisht rasteve të shumta, as Liverpuli dhe as Junajtid nuk arritën dot të zhbllokonin ndeshjen, edhe pse kampionët në fuqi të Anglisë ishin më dominues për sa i përket lojës dhe mbajtjes së topit.