Manchester United po përgatit një ofertë 60 milionëshe për Mount

66
Sigal

Manchester United pas humbjes në finalen e FA Cup kundër Cityt duket se është plotësisht i fokusuar në ndërtimin e ditës së nesërme. E për të qenë më “shkëlqyese”, Erik Ten Haag ka nevojë për lojtarin që do të ndryshojë faktet në mesfushën e skuadrës së tij.

Holandezi kishte veçuar tashmë rastin e Mason Mount dhe klubi pak ditë më parë arriti një marrëveshje me anglezin. Megjithatë, siç raporton Telegrafi, Djajtë e Kuq duan ta “përfundojnë” rastin menjëherë dhe po përgatisin një ofertë 60 milionëshe për Chelsean.

Nga ana e tyre, Blutë në mënyrë ideale nuk do të donin të humbnin Mount, kontrata e të cilit skadon në verën e vitit 2024, por ata duhet të shesin lojtarët para 30 qershorit për të balancuar financat e tyre.

I njëjti publikim thekson se Harry Kane mbetet një dëshirë e zjarrtë e Ten Haag , por për sa i përket sulmuesit anglez, Manchester United pritet të përballet me një konkurrencë të ashpër nga Real Madrid.