Manchester United kërkon Vlahodemos dhe Ramos nga Benfica

85
Sigal

Ten Hag i pëlqejnë mjaft Fati dhe Osimen, por në listën e trajnerit holandez të Manchester United thuhet se janë edhe dy lojtarë të tjerë.

Siç raporton “O Jogo”, “Reds” dëshirojnë të blejnë Odysseus Vlachodimos dhe Gonzalo Ramos.

Sipas “Manchester Evening News”, portieri ndërkombëtar grek i Benfica-s është lartë në listën përkatëse, ndërsa me skuadrën e Lisbonës ka kontratë vetëm deri në vitin 2024.

Njëkohësisht, Gonzalo Ramos është një nga opsionet për të mbuluar largimi Anthony Martial. Siç kuptojmë, vera e transferimeve do të jetë e nxehtë për Mançesterin, i cili dëshiron të rikthehet menjëherë në krye të Premierligës.