Manchester City i nxjerr “inatin” Southamptiot, “qytetarët” vazhdojnë marshimin drejt titullit (VIDEO)

186
Sigal

Pas humbjes zhgënjyese në derbi me Mançester junajtid, Siti ka fituar me rezultatin e thellë 5-2 me skuadrën e Sauthempton. Djemtë e Guardiolës nuk  e diskutuan për asnjë moment triumfin, teksa arritën të shënon 3 gola që në pjesën e pare me anë të De Bryne, Mahrez dhe Gyndogan, teksa miqtë barazuan përkohësisht rezultatin në minutën e 25-të me Uard-Prouse.

Dhe pjesa e dytë ishte pa shumë histori ku skuadra e Pep arriti të realizoj edhe dy here të tjera përsëri me Mahrez dhe De Bryjne ndërsa për miqtë realizoj Adams. Kjo fitore i jep skuadrës së Guardiolës, një siguri drejt fitimit të titullit duke e mbajtur të pandryshuar diferencën e pikëve.