Majlinda Kelmendi ‘shpërthen’ në lot: Ja kujt ia dedikoj medaljen e artë

638
Sigal

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Europiane që u zhvilluan në Minsk të Bjellorusisë.

Ajo këtë medalje ia ka dedikuar djalit të tezez, futbollistit Labinot Harbuzit i cili ishte motivi i saj për tu bërë kampione.

E ftuar në “Zona B” në Klan Kosova, Majlindën e kanë tradhtuar emocionet dhe ka shpërthyer në lot.

Labinot Harbuzi, futbollist me prejardhje nga Kosova që kishte veshur fanellën e grupmoshave të Suedisë, por më 11 tetor të vitit të kaluar ka ndërruar jetë në moshën 32 vjeçare.