Lojtarët shqiptar i japin fitoren Arsenalit, kroson Xhaka dhe shënon Mustafi (VIDEO)

242

Arsenali ka përmbysur humbjen e parë ndaj Bate Borisoc vetëm në 45 minutat e par në duelin e kthimit. “Topçinjtë” kaluan në avantazh që në minutën e 4-t me një autogol të shënuar nga Volkov.

Në minutën e 39-të, ishte një gol i gjithi shqiptar, teksa Granit Xhaka krosoi në zonë për Mustafin, i cili shënoi me kokë, duke kërcyer mbi gjithë.

Kujtojmë që ndeshja e parë përfundoi 1-0 në favor të BATE Borisov.