LIVE/ Italia kërkon përmbysjen historike përballë suedezëve për biletën Ruse

532
Sigal

Italia do të luajë ndeshjen e kthimit ndaj Suedisë, në “San Siro”, por edhe nga më vendimtaret në historinë e saj. Humbja 1-0 në ndeshjen e parë, i detyron axurrët të kërkojnë me patjetër fitoren.

itali suedi

Atmosfera në Milano është elektrizuese, dhe të besuarit e Venturës do të kenë mbështetjen maksimale edhe nga tifozët. Edhe Suedia do të kërkojë një kualifikim historikë, për në Rusi 2018, dhe shkon me shpresa të mëdha në Itali.

Itali 0-0 Suedi

FORMACIONET ZYRTARE

formacionet itali suedi