Lëndimi i James e shqetëson jashtëzakonisht shumë trajnerin e Kolumbisë

266

Në prag të ndeshjes në Grupin G mes Anglisë dhe Belgjikës, trajnerët zakonisht u përgjigjen një apo dy pyetjeve të gazetarëve në tunelet e stadiumit.

Këtë gjë ka bërë edhe Roberto Martinez, trajneri i Belgjikës.

Teksa është pyetur për situatën dhe rëndësinë e ndeshjes ndaj Anglisë, Martinez është shprehur: “Kualifikimi ishte prioriteti ynë. Duam të luajmë mirë, por prioriteti është të mos fitojmë”.

E gjithë kjo bëhet për të shmangur Brazilin në çerekfinale.

Belgjika e mbylli në barazim pa gola pjesën e parë me Anglinë dhe momentalisht ndodhet e dyta e Grupit G.