La Liga del me njoftim zyrtar, ja çfarë do të ndodhë me 2 javët e fundit të kampionatit

70
Sigal

Rivalitet i ashpër në La Ligën spanjolle për sa i përket titullit kampion. Atletiko e Madridit, Barcelona dhe Reali janë duke luftuar “dhëmb më dhëmb” për vendin e parë.

Ndërkohë së fundmi nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, La Liga ka njoftuar sot se 2 javët e fundit të këtij edicioni do të luhen në të njëjtin orar. Tashmë ky vendim duket se është bërë i zakonshëm, për të shmangur kalukimet apo “tolerimet” mes skuadrave.