Kupa e Botës/ Publikohen formacionet zyrtare të takimit Portugali-Marok

514
Sigal

Pas barazim fantastik me Spanjën, Portugalia do të tentoj të hedh një hap të sigurtë drejt fazës tjetër, me kampionët në fuqi që do të masin forcat me Marokun. Në “Luzhniki Arena” pritet një duel që do të sjell spektakël, gola dhe emocione deri në sekondat e fundit.

Ky takim pritet të nis në orën 14:00 dhe dy teknikët kanë bërë publike dhe formacionet që do të hedhin në fushë.

Formacionet zyrtare: