Kualifikimi në Europian/ Kampioni i botës uron në shqip Asllanin: Hajde gëzuar!

11
Sigal

Kualifikimi i Shqipërisë në Europian ka sjellë festën e menjëhershme të lojtarëve kuqezi, të cilët e nisën nga fusha edhe ka vazhduar deri në hotel.

Në një video live të hapur në “Instagram” nga Kristjan Asllani, kohë për të uruar mesfushorin ka gjetur dhe kampioni i Botës me Francën, Benjamin Pavard i cili sot është pjesë e Interit dhe shok skuadra me talentin kuqezi.

“Hajde gëzuar”, ishin fjalët e përdorura nga mbrojtësi francez për Asllanin.